KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12555374
nr 1255 5374
Erik Jerken
(1898-1947), Sverige
Akvarell, Engelsk gruvarbetare, signerad. 45x35
Erik Jerken, född 1898 i Stockholm, död 1947, svensk målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 20 maj 2019
kl 18:02:35
15/5 00:26:56